Inspiracje, Książka

Poczytajmy razem!

Mamy dla Was kilka propozycji idealnych na długie jesienne wieczory od wydawnictwa Zakamarki:

Ilustrowany inwentarz ptaków – Virginie Aladjidi

Ilustrowany inwentarz ptaków to idealna pozycja dla młodszych i starszych czytelników. Zawiera opisy i wizerunki 76 ptaków z różnych stron świata.

W inwentarzu znajdziemy wyraźne, proste ryciny ptaków, które posłużyć mogą jako wzór do malowania czy rysowania przez osoby, chcące nauczyć się tworzyć własne dzieła.

Każda rycina opatrzona jest polską i łacińską nazwą, wymiarami, obszarem występowania, opisem upierzenia i głosu ptaka oraz innymi ciekawostkami na jego temat. To idealna pozycja dla osób szukających prostego i nieskomplikowanego sposobu na przekazanie maluchom wiedzy  na temat gatunków ptaków.

Pomelo podróżuje – Ramona Bădescu

Podróże słonia Pomelo, mieszkającego pod dmuchawcem nie mają sobie równych. Pewnego dnia słoniowy bohater dostrzega odległy świat i postanawia lepiej go poznać. Zew przygody wzywa go tak bardzo, że wyrusza w niezwykłą podróż, której celem jest Nieznane.
Wyprawa prowadzi przez wiele dziwnych kształtów, kuchnię, toń czajnika, szczyt babki, dywan, czubek skarpetki, skrzynkę jabłek i Kartofelocję

Oryginalny tekst i pomysłowe, humorystyczne ilustracje sprawiają, że książka może być intelektualno-estetyczną rozrywką tak dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci, rodziców czy dziadków.

Paryż – znam to miasto – Judith Drews

Po Paryżu przechadza się mnóstwo znanych i nieznanych osób, postaci i zwierząt. Musimy je wszystkie odszukać w bardziej popularnych i mniej odkrytych zakątkach miasta.

Podróżując po Paryżu poznamy budowle, które są wizytówką stolicy Francji: katedrę Notre-Dame, Łuk Triumfalny, Luwr, wieżę Eiffla. Będziemy spacerować uliczkami pełnymi urokliwych ogrodów, sklepików i kawiarni, w których można kupić najpyszniejsze bagietki świata.

Co robią artyści, kwiaciarki, konsjerżki i turyści? Odnajdźmy ich wszystkich!

Pozycja kryje w sobie zbiór trzech historii, których bohaterami są Lisa, Lasse, Bosse, Olle, Britta, Anna oraz mała Kerstin. Przygody zaczynają się wiosną kiedy to dzieci w końcu mogą spędzić dużo czasu na podwórku. Zbierają kwiaty, chodzą po płocie, palą stare liście, tańczą wokół ogniska a nawet ujeżdżają byka i wpadają do strumienia.

W „Dniu Dziecka w Bullerbyn” wszyscy pragną uszczęśliwić małą Kerstin, siostrzyczkę Ollego sprawiając, aby nigdy nie zapomniała tego wspaniałego dnia. Chłopcy wpadają na różnorodne, niekiedy nieco ekstremalne pomysły – sadzają ją na źrebaka, huśtają wysoko na huśtawce i spuszczają z okna na linie. Czy Kerstin spodobają się takie zabawy?

Zbliża się Boże Narodzenie. Przyjaciele wspólnie spędzają przedświąteczny czas, pomagając rodzicom w codziennych obowiązkach. Wystawiają ptakom snopki owsa, pieką pierniczki i jadą do lasu ściąć choinki. W powietrzu unosi się zapach upragnionych Świąt…

Dobranoc, Albercie Albertsonie – Gunilla Bergström

Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal dziewięciomilionowym nakładzie na całym świecie a na ich podstawie powstało wiele spektakli teatralnych i filmów animowanych.

Fani Alberta wiedzą, że chłopiec ma już 7 lat. To uroczy, niezwykle pomysłowy, ciekawy świata rozrabiaka o wielkim i dobrym sercu i nieograniczonych złożach fantazji, w którym czytelnicy rozpoznają swoje zachowania i emocje. Dzisiaj Albert jest wyjątkowo niezadowolony bo trzeba iść spać.

Prosty i pełen humoru tekst zobrazowany zabawnymi ilustracjami, opowiada o częstych problemach kilkulatków – problemach z zasypianiem. Co tu zrobić by nie spóźniać się do przedszkola i zdarzyć przed wyjściem pobawić się ulubionymi zabawkami? Sprawdźcie koniecznie!