Książka

Biblioteczka przedszkolaka

Dziś mam dla was kilka książkowych inspiracji. To pozycje, które ostatnio umilały nam czas i bardzo przypadły do gustu naszemu starszakowi. Napewno znajdziecie tutaj coś dla Waszych pociech.

„Pucio umie opowiadać” – Marta Galewska-Kustra

Piąta część przygód Pucia dedykowana jest dzieciom, które potrafią już mówić i mają ochotę ćwiczyć umiejętności opowiadania. Tym razem w rodzinie Pucia pojawi się nowy członek rodziny, który będzie zachętą do tworzenia nowych historii.

Formuła książki nie zmieniła się od pierwszej części tzn. pod każdą dużą ilustracją znajdują się dodatkowe obrazki mobilizujące do opisywania przeżyć bohaterów własnymi słowami, a także pytania skłaniające do rozmowy z rodzicem na szczególnie interesujące tematy.

„Doktor Dolittle i jego zwierzęta” – Hugh Lofting

Doktor John Dolittle uwielbia zwierzęta. Poza złotą rybką, mieszkającą w stawie z tyłu ogrodu, ma też króliki przebywające w spiżarni, białe myszki w fortepianie, wiewiórkę w bieliźniarce i jeża w piwnicy.

Do jego ulubieńców należą także kaczka Dab-Dab, pies Jip, świnka Geb-Geb, papuga Polinezja i sowa imieniem Tu-Tu.Doktor jest postacią doprawdy niezwykłą, rozpoznawalną na całym świecie – potrafi rozmawiać ze zwierzętami! Tym razem powraca do nas w nowym wydaniu, przepięknie zilustrowanym przez Magdalenę Kozieł-Nowak. Sprawdźcie koniecznie!

„Rok na ulicy Czereśniowej” – Rotraut Susanne Berner

„Rok na ulicy Czereśniowej” składa się z pięciu części wydanych pierwotnie jako osobne książki: Zima…, Wiosna…, Lato…, Jesień… i Noc na ulicy Czereśniowej. Tym razem zostały one zebrane w jednym kartonowym tomie w twardej oprawie.

Tę pozycję można oglądać bez przerwy. Tu zawsze dużo się dzieje. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę.

Warto wspomnieć także o solidnym i pięknym wydaniu dostosowanym do małych rączek. Duży format i grube, tekturowe strony pozwalają na łatwe oglądanie i gwarantują, że książka wiele przetrwa.

„Śmieci – Jak uniknąć śmieciowej katastrofy?” – Gerda Raidt

Czy wiecie, że wytwarzamy śmieci tak dużo, że znajdziemy je nie tylko na wysypiskach czy w spalarniach, ale i w lasach, w oceanach, w kosmosie, na Księżycu, a nawet na Marsie?! Dlaczego tak się dzieje? Jak temu zaradzić? Czy możliwe jest całkowite funkcjonowanie bez produkcji odpadów? Odpowiedzi na te i na inne ważne pytania dotyczące śmieciowych spraw znajdziecie w tej mądrej książce przeznaczonej już dla maluchów.

W książce poruszone są wszelkie aspekty związane z odpadami. W wyczerpujący i przystępny sposób najmłodsi nauczą się jak segregować śmieci, co dzieje się ze ściekami, jak wygląda recykling, jak działają wysypiska i gdzie trafiają toksyczne oraz radioaktywne odpady.

„Plastik fantastik? – Czy plastik zabija życie na Ziemi?” – Eun-Ju Kim & Ji-Won Lee

Dzięki tej książce dowiecie się, jak rozsądnie używać tworzyw sztucznych, aby uchronić Ziemię przed plastikową powodzią. To prawdziwa skarbnica wiedzy w pigułce, która opowiada o najważniejszym obecnie temacie na świecie: o ekologii i ratowaniu naszej planety.

Plastik Fantastik w atrakcyjny i przystępny dla młodych czytelników sposób opowiada historię powstania plastiku oraz jego popularności, a w końcu szkodliwej nadprodukcji. Poza dużą
dawkę informacji o tworzywach sztucznych znajdziemy tutaj także praktyczne porady oraz inspirujące pomysły na ograniczenie codziennego zużycia plastiku.

„Na zawsze przyjaciele” – Przemysław Wechterowicz

To idealna pozycja na dobranoc. Wyjątkowo ciepła i pełna magii opowieść o niezwykłej przyjaźni Króliczka i Sówki. Mimo tego, że bohaterowie żyją tak blisko siebie bo u podnóża i w koronie starego dębu to bardzo ciężko jest im się spotkać. Aż pewnego dnia udaje im się spotkać.
Od teraz znajdują oni sposób, by codziennie się ze sobą kontaktować. Na koniec spadająca gwiazda w niezwykły sposób spełnia marzenia bohaterów…