Długie, czasem ponure, mokre i chłodne jesienne wieczory nadchodzą nieubłaganie. Aby je nieco ocieplić, urozmaicić i rozświetlić proponujemy kilka pozycji wydawnictwa Adamada.
Cześć, jestem wesołym, sympatycznym i bardzo pomocnym psem. Wabię się Nie. Całymi dniami robię wszystko by mojej rodzinie lepiej się żyło. Pomagam wszystkim członkom mojej rodziny szybciej dotrzeć w różne miejsca, pilnuję by nie zatruli się żadnymi potrawami, wyręczam ich w zbieraniu prania i porządkowaniu gazet.
Moja rodzina musi bardzo mnie kochać, bo cały czas mnie woła. Tylko dlaczego dostałem obrożę ze złym imieniem?
Tego dowiecie się po lekturze tej niezwykle zabawnej książeczki o bardzo zaskakującym zakończeniu.
„I co teraz?” – Guido van Genechten
„I co teraz?” to krótka opowieść z ogromem pytań, która pozwala uświadomić sobie, że każdy z nas posiada cechy wyglądu czy charakteru odróżniające go od innych.
Główny bohater mierzy się z niecodziennym problemem posiadania jelenich rogów na głowie. Zdecydowanie nie jest to popularne zjawisko, ale w zasadzie każdy coś ma, coś innego, wyróżniającego z tłumu – jedni noszą okulary, inni mają piegi, a jeszcze kolejni są aparat na zębach. Inność więc to nic złego. Należy ją zaakceptować i nie wyśmiewać się z odmienności otaczających nas ludzi.
„Księżniczka Zosia i jej kot” – Aleix Cabrera
Barwna i humorystyczna opowieść skierowana jest przede wszystkim do przedszkolaków. Historia jest doskonałym źródłem rozrywki i informacji praktycznych na temat opieki nad domowym zwierzakiem. Nie ma tu miejsca na wchodzenie w szczegóły, jest raczej zwrócenie uwagi na powtarzające się, charakterystyczne zachowania, które mogą czasami prowadzić do pewnych trudności.
Jeśli chcecie dowiedzieć się w jaki sposób mały przyjaciel zmienił niesforną małą księżniczkę w grzeczną dziewczynkę, koniecznie przeczytajcie tę opowieść.
„Pies i kot w leśnym zakątku” – Elżbieta Pałasz
„Pies i kot w leśnym zakątku” to historia przyjaźni dwóch zwierzaków Burka i Perseusza, które z dnia na dzień, z różnych powodów, zostały bez dachu nad głową. Przemierzają las przeżywając wiele ciekawych i pouczających przygód.
Książeczka jest bardzo przyjemną i wartościową lekturą dla młodszych i nieco starszych czytelników. Poza przykuwającymi uwagę ilustracjami, zabawnym i ciekawym tekstem, zawiera też ważne przesłanie dla każdego malucha. Jakie? Sprawdzccie sami.
„O Wilku, który bał się własnego cienia” – Orianne Lallemand
Historia o Wilku, który bał się własnego cienia to jedna z kilku książek z serii „Przygody Wilka” („O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu”, „O Wilku, który obchodził urodziny”, „O Wilku, który chciał zmienić kolor”). Przeznaczona jest dla dzieci od trzeciego roku życia, ale z pewnością mały Wilk może stać się dobrym przyjacielem młodszych i odrobinę starszych już czytelników.
Książka opowiada o pokonywaniu lęku. Uczy tolerancji i akceptacji. To zabawna pozycja nie tylko dla dzieci borykających się z niedostatkami odwagi. Jest pięknie opowiedziana ale i doskonale namalowana. Ilustracje są bardzo urokliwe, przyciągają wzrok, ale nie dominują. Polecamy jako opowieść przed snem lub w czasie podróży.
„Wszyscy ziewają” – Anita Bijsterbosch
Jeśli Twój maluch nie chce zasnąć – sięgnij koniecznie po magiczną pozycję „Wszyscy ziewają”, która pomaga zapaść w sen dzieciom na całym świecie. Książka polecana jest przede wszystkim do czytania na dobranoc ponieważ bywa bardziej skuteczna niż kołysanki i liczenie baranów.
Jest bardzo prosta a jednocześnie zaskakująca i zabawna. Na każdej stronie znajduje się kilka zdań oraz duża, wyraźna, kolorowa ilustracja przedstawiająca jedno zwierzątko zmęczone i śpiące. Dodatkowym atutem książki są otwierane okienka, które pozwalają zobrazować dziecku, że zwierzę faktycznie ziewa.