Książka

Książki o ważnych tematach

Proponujemy Wam dzisiaj kilka książek gdańskiego wydawnictwa ADAMADA, w których znajdziecie wiele istotnych wskazówek dotyczących tego, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach, jak rozwijać ich wyobraźnię, czy jak pobudzać ciekawość. Można też uzyskać odpowiedzi na najtrudniejsze dziecięce pytania: o życie, dorastanie i przemijanie. A nawet dowiedzieć się, do czego może służyć kotlet…

„Jakie to szczęście, że cię znalazłem” – Guido van Genechten

Książki o ważnych tematach

„Jakie to szczęście, że cię znalazłem” to niesamowicie urocza i efektowna publikacja. Prosta, zabawna i mądra historia, którą przedstawia spodoba się młodszym i nieco starszym czytelnikom. Beztroskie, sielskie, bajecznie kolorowe i staranne ilustracje od razu przyciągają wzrok i pobudzają ciekawość a duży format i wyrazista czcionka zachęcają maluchy do samodzielnego czytania.

Przekaz, którym chciał podzielić sie autor jest niezwykle istotny w budowaniu swojej wartości i więzi społecznych. Książka uczy ważnych zagadnień tj. empatia, wrażliwość, okazywanie uczuć. Dzięki niej dziecko dowiaduje się, że miłość to najsilniejsze uczucie na świecie, które jest zdolne pokonać wiele.

Jeżeli szukacie niedługiej, prostej ale wartościowej historyjki dla dziecka, koniecznie zapamiętajcie ten tytuł.

„Odkryj, kto…” – Guido van Genechten

Książki o ważnych tematach

To idealna propozycja dla ciekawskich maluchów, które uwielbiają zagadki. W książce znajdziemy 7 zagadek rozwijających wyobraźnie i motywujących do dalszej pracy.

Odpowiedzi na pytania: kto ma nos jak wąż, kto jest tysiąc razy większy od rybki czy kto ma więcej pasków niż pszczoła, dzieci odnajdą dopiero po rozłożeniu zakładki, co stanowi dodatkową atrakcję czytania.

Książka przeznaczona jest nie tylko dla najmłodszych. Starsze dzieci oraz ich rodzice również świetnie bawią się przy wspólnej lekturze!

„Rikuś i Anusia”  – Guido van Genechten

Książki o ważnych tematach

„Rikuś i Anusia” to mądra, humorystyczna opowieść o samoakceptacji, nieśmiałości, pewności siebie, tolerancji, odmienności, postrzeganiu samego siebie przez pryzmat opinii innych i odwadze.

Historia małego bohatera – królika uczy, że zawsze należy być sobą mimo, że czasem trudno nam dostrzec w sobie cechy, które przyciągną do nas innych ludzi i dzięki którym mamy szansę na prawdziwą i szczerą przyjaźń.

Język opowieści jest dostosowany do małego odbiorcy, dzięki czemu książka spodoba się wszystkim przedszkolakom ale również młodszym czytelnikom, którzy będą mogli utożsamić się z bohaterami i zrozumieć trudne kwestie.
Warto wspomnieć także o dużych, barwnych i bardzo sugestywnych ilustracjach Guido van Genechtena, które na długo przyciągają uwagę.

„Mój tato jest niedźwiedziem” – Nicola Connelly

Książki o ważnych tematach
„Mój tato jest niedźwiedziem” to krótka, ciekawa, oryginalna historia opowiadająca o relacjach rodzicielskich, która wywołuje uśmiech na twarzy i zdobywa serca wielu dzieci.

Całość napisana jest bardzo prostym językiem, tak aby najmłodsze dzieci nie miały problemu z rozumieniem tekstu i dużą oraz czytelną czcionką ułatwiającą naukę samodzielnego czytania i sprzyjającą wspólnym zabawom czytelniczym rodziców z dzieckiem.

Karol jest małym niedźwiadkiem, który opowiada nam krotką historię o swoim tacie – niedźwiedziu. Jest ogromny, kudłaty i okrągły. W dodatku, podobnie jak inne niedźwiedzie, potrafi wspinać się na drzewa po miód, ryczeć, spać i łowić ryby. Pomimo tych i wielu innych niedźwiedzich umiejętności Karol zastanawia się, czy jego tata naprawdę jest niedźwiedziem.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jaka jest odpowiedź na jego pytanie sięgnijcie koniecznie po tę uroczą pozycję!

„Nie chcę być duży” – Guido van Genechten

Książki o ważnych tematach

„Nie chcę być duży” to mądra opowieść dla wszystkich małych czytelników od 3 roku życia o pewnym kangurku, który już nie był ani mały ani lekki ale za nic w świecie nie chciał wyskoczyć z maminej torby, przestać być dzidziusiem i poznawać świat na własnych nóżkach.

To nieskomplikowana, napisana literackim językiem historia poruszająca problem lęku u dzieci przed usamodzielnieniem się i odseparowaniem od rodziców ale również kwestię pozwolenia dzieciom na autonomię i swobodę.

Zwracając uwagę na wydanie książki warto wspomnieć o wyjątkowo uroczych i barwnych ilustracjach, za które autor, Guido van Genechten, w 2007 roku otrzymał Nagrodą Reader’s Digest dla najlepszego ilustratora książek dla dzieci.

„Komu zupki?” – Simone Quitterie

Książki o ważnych tematach

„Komu zupki?” to zabawna i nietuzinkowa propozycja w szczególności dla małych niejadków. To nieskomplikowana historia o magicznej, smacznej zupce czarownicy Gryzminy, która poza tym, że dodaje siły i energii, ma w sobie wiele witamin, jest bardzo pożywna i pomaga urosnąć to także zachęca najmłodszych do jedzenia obiadu.

Książka ma twarda oprawę a kolorowe i oryginalne ilustracje w wykonaniu Magali Le Huche dodają jej niepowtarzalnego czaru, sprawiając, że staje się dużo bardziej magiczna i niezwykła.